Robbo na EURO končí, Darwin se gólově prosadil

1263
Darwin Núñez. (foto: twitter.com)

Na EURO v Německu se blíží konec základních skupin a jeden z našich kapitánu se již loučí. V USA zase začal Copa América.

V duelu kapitánů uspěl ten z Maďarska

Ve druhém kole se Dominik Szoboszlai představil proti pořádajícímu Německu. Szobo se v utkání ukázal snad jen žlutou kartou a průměrným výkonem.

Ve stejné skupině nastoupil Andy Robertson se svým Skotskem proti Švýcarsku. Výkon Robba byl takový klasický z letošní sezony, ani neurazil ani nenadchnul a týmy se rozešly po remíze 1:1, když se za Švýcary prosadil ex-Reds hráč Shaqiri.

V posledním utkání skupiny A proti sobě nastoupili oba hráči. Remíza by obě reprezentace vyřadila ze šampionátu. V utkání byli o něco lepší Maďaři, ale přišli o zraněného Vargu, který utrpěl zlomeniny v obličeji a otřes mozku. Utkání tak bylo nastaveno o deset minut a v poslední minutě rozjel po rohu Skotů brejkovou situaci právě Szoboszlai, na jejím konci sice nedokázal zakončit, jeho spoluhráč už ano a tak se Maďarsko přiblížilo k postupu ze druhé pozice.

Hvězdou Oranjes opět hráč Reds

V zápase Nizozemska s Francií bylo v zápise o utkání více hráčů Reds. Ibou Konaté a Ryan Gravenberch zůstali opět jen na lavicích náhradníků. Cody Gakpo odehrál opět velmi dobrý zápas a vysloužil si za výkon rovnou sedmičku. Virgil van Dijk získal známku 7,7 a byl vyhlášen hvězdou zápasu. Oba ofenzivní týmy se však rozešly bezbrankovou remízou.

Anglie se představila proti Dánsku a opět zůstala daleko za očekáváním. Trent opět nastoupil v záložní řadě a deset minut po začátku druhé půle byl ze hřiště stažen. Přesto si za výkon vysloužil velmi dobrou známku 7,6.

Portugalci proti Turecku odehráli výborný zápas a vyhráli ho 3:0. Diogo Jota tentokrát do utkání nezasáhl a zůstal jen mezi náhradníky.

Mac Allister a Darwin Núñez bodovali

V pátek v USA začala také letošní Copa América. V úvodním zápase nastoupil v základní sestavě Argentiny Alexis Mac Allister. Argentina vyhrála 2:0, Alexis si připsal v zápase jednu asistenci a se známkou 7,8 byl také hráčem zápasu.

V pondělí ráno si Uruguay poradila lehce s Panamou po výsledku 3:1. Vítězný gól vstřelil pět minut před koncem právě náš Darwin Núñez a byla to jen tečka  za velmi dobrým výkonem, i když jak je u něj zvykem, další tři velké šance zahodil.