Oba šampionáty míří do semifinále. S liverpoolskou účastí

162
2518
Trent Alexander-Arnold. (foto: twitter.com)

Jak EURO, tak Copa América za sebou mají odehrané čtvrtfinále. Reds mají na obou turnajích jistotu finále.

Náš souhrnem začneme na samém konci čtvrtfinálových bojů. V noci ze soboty na neděli na sebe totiž narazil Darwin Núňez a Alisson Becker. Tedy Uruguay, bez ztráty body vítěz své skupiny a Brazílie, postupivší s jednou výhrou.

Utkání to bylo extrémně nudné. Jeho největší šanci měl právě Darwin, který však ve velké šanci hlavou přestřelil branku. Alli neměl šanci se ukázat a tak se po remíze 0:0 šlo do rozstřelu. V něm Alisson vystihl 4x z 5 pokusů směr, střelu však chytil jen jednu ve čtvrté sérii. Za Brazílie v první sérii nedal Militao a ve třetí Douglas Luiz a do semifinále tak postoupila Uruguay.

Pár hodin před Darwinem se do semifinále dostal také Luis Díaz. Jeho Kolumbie se představila proti Panamě a byl to jednoznačný souboj. Výsledek zní 5:0 a jedna vstřelená branka „Lucha“.

Oba týmy se v semifinále střetnou ve čtvrtek v noci proti sobě a my tak máme jistotu jednoho finalisty.

V semifinále je také Alexis Mac Allister a jeho Argentina. Ta se však s Ekvádorem hodně natrápila. Hosté totiž neproměnili pokutový kop. V nastavení však srovnali na 1:1 a zamířilo se do rozstřelu. V něm se gólově prosadil i Alexis a když opět zářil i brankář Martinez, radoval se z postupu favorit.

Argentina se v semifinále utká s Kanadou, která se do něj dostala hned při své úvodní účasti na turnaji.

Trent rozhodl rozstřel, Gakpo opět skoro za hrdinu

Albion se opět ve svém utkání trápil a opět to bylo bez našich hráčů. Švýcaři v utkání chvíli vedli, po pěti minutách však vyrovnával Saka. Trent naskočil do zápasu pět minut před koncem prodloužení. V rozstřelu dostal poslední pátý pokus a s přehledem poslal Anglii dále.

V semifinále se Albion utká s Nizozemskem. To v základní sestavě s Virgilem van Dijkem a Gakpem prohrálo s Tureckem úvodní poločas 0:1. Ve druhém však dvěmi góly stav otočili a postupují. Skvělým výkonem se blýskl opět Cody, před nímž si obránce vsítil vlastní gól na 2:1.

Stejně jako Ryan Gravenberch zůstal na lavičce i Ibou Konaté, který sledoval postup Francie přes Portugalsko Dioga Joty (také jen na lavičce) až v rozstřelu.

Posledním semifinalistou je Španělsko, které brankou z poslední minuty prodloužení porazilo domácí Německo.