LFC po dobrom výkone v I. polčase porazil vo Philadelphii Arsenal 2:1, Elliott s dvomi asistenciami

15
1646
Harvey Elliott (tvárou smerom k objektívu) sa teší z gólu spoločne so strelcom Fábiom Carvalhom. (foto: twitter.com)

Merseysiders vyhrali na krátkom US Tour 2024 aj druhý zápas.

LFC zostava

Kelleher - C. Bradley (46. L. Stephenson), Quansah (72. N. Phillips), S. van den Berg (72. Nallo), Tsimikas (72. O. Beck), C. Jones (46. Endō), Szoboszlai (72. Bajčetić), H. Elliott (72. Morton), Salah (72. Doak), Jota (46. Nyoni), F. Carvalho (72. Blair)

lavička: Jaroš, Pitaluga, H. Davies - Endō, Gravenberch, I. Konaté, Bajčetić, N. Phillips, L. Chambers, K. Gordon, Doak, J. McConnell, O. Beck, Nallo, L. Koumas, Morton, Blair, L. Stephenson, Nyoni

AFC zostava

Hein - B. White (84. Nichols), Kiwior, Gabriel Magalhães (84. Heaven), Zinčenko (70. Lewis-Skelly), Partey (78. Jorginho), R. Nelson (46. Trossard), Ødegaard, Martinelli (46. Vieira), Havertz (70. Nwaneri), G. Jesus (78. Nketiah)

lavička: Setford, Nygaard, A. Rojas - Heaven, Lewis-Skelly, Nichols, Rekik, Jorginho, Rosiak, Salah-Eddine, Gower, Vieira, Trossard, Sagoe Jr., Nwaneri, Nketiah

Jasné kontúry toho, čo chce Arne Slot hrať (minimum dlhých lôpt, lopta rýchlo od nohy, kolmé prihrávky dopredu, snaha okamžite získať loptu), výraznejšia minutáž pre viacero hráčov, dva pekné góly v podaní Salaha a F. Carvalha i nezáživný a po prestriedaní veľmi rozháraný II. polčas. To bola konfrontácia LFC – Arsenal vo Philadelphii, na ktorej konci sa tešia The Reds.

Fábio Carvalho na hrote útoku.

Kvalitný pohyb The Reds, ktorí sa síce pomalšie rozbiehali, po pár minútach I. polčasu ho ale ovládli a okrem Jotovej tyčky strelili aj 2 góly a to stačí na víťazstvo.