LFC – Arsenal 2:1, hodnotenie hráčov: The Reds potiahli opory. Slot zaskočil Artetu

21
2085
Mohamerd Salah strieľa gól tiesnený obrancom Arsenalu Gabriel Magalhãesom. (foto: twitter.com)

The Reds majú za sebou druhý prípravný zápas v USA. Arne Slot v prvej konfrontácii s Mikelom Artetom Španiela zaskočil priamočiarou hrou, výborným pressingom a rýchlymi kombináciami.

PS 24/25 (1.8.), Lincoln Financial Field, Philadelphia

LIVERPOOL FC - Arsenal FC 2:1 (2:1)

góly: 14. Salah (H. Elliott), 34. F. Carvalho (H. Elliott) - 40. Havertz
ŽK: Endō
rozhodca:
TV: žiadna SK/CZ

Kelleher - C. Bradley (46. L. Stephenson), Quansah (72. N. Phillips), S. van den Berg (72. Nallo), Tsimikas (72. O. Beck), C. Jones (46. Endō), Szoboszlai (72. Bajčetić), H. Elliott (72. Morton), Salah (72. Doak), Jota (46. Nyoni), F. Carvalho (72. Blair)

lavička: Jaroš, Pitaluga, H. Davies - Endō, Gravenberch, I. Konaté, Bajčetić, N. Phillips, L. Chambers, K. Gordon, Doak, J. McConnell, O. Beck, Nallo, L. Koumas, Morton, Blair, L. Stephenson, Nyoni

AFC zostava

Hein - B. White (84. Nichols), Kiwior, Gabriel Magalhães (84. Heaven), Zinčenko (70. Lewis-Skelly), Partey (78. Jorginho), R. Nelson (46. Trossard), Ødegaard, Martinelli (46. Vieira), Havertz (70. Nwaneri), G. Jesus (78. Nketiah)

lavička: Setford, Nygaard, A. Rojas - Heaven, Lewis-Skelly, Nichols, Rekik, Jorginho, Rosiak, Salah-Eddine, Gower, Vieira, Trossard, Sagoe Jr., Nwaneri, Nketiah

Kelleher (6) – Za prvých 21 min 2x zle rozohral pri pressingu Arsenalu, v oboch prípadoch G. Jesus loptu tečoval, mali sme šťastie, že nešla do brány.

Už v 2. min výborne čítal hru a včasne vybehol pri možnosti G. Jesusa. V 20. min dal kvalitnú dlhú loptu za obranu na nabiehajúceho Jotu, ale gólman AFC bol pri nej skôr.

V 68. min skvele vychytal F. Vieru, jeho strelu vo výbornej pozícii z 13 m bezpečne vyrazil na roh.

C. Bradley (5) – Behavý, ale miestami aj nenápadný. Snažil sa o podporu ofenzívy, nie vždy to však šlo.

LFC oslavuje Salahov (úplne vľavo) gól. Zľava doprava teda Mo Salah, Harvey Elliott, Sepp van den Berg a Conor Bradley. (foto: twitter.com)

Quansah (8) – V 13. min výborne zastavil v 16-ke Martinelliho, v 27. min opäť po akcii Brazílčana z ľavej strany skvelým sklzom nepustil do zakončenia do prázdnej brány G. Jesusa.

V 40. min ale bol pri góle Arsenalu na 1:2, keď center Martinelliho hlavou len posunul cez šírku pokutového územia k Ødegaardovi a ten umne vyzval na 5-ke k zakončenou Havertza.

Výborne pred vlastnou bránou zasiahol aj v 51. min, keď stopol Havertza, o 4 min si  to táto dvojica s rovnakým výsledkom zopakovala.

S. van den Berg (7) – Pár dôležitých defenzívnych hlavičiek vo vnútri vlastnej 16-ky mu vyšlo, bol si istý na lopte.

LFC po dobrom výkone v I. polčase porazil vo Philadelphii Arsenal 2:1, Elliott s dvomi asistenciami

Tsimikas (6) – Na pravej strane mal Nelsona a v I. Polčase ho pohodlne ustrážil. V 39. min bol pozorný pri Martinelliho centri na zadnú tyč. Podporoval útok, ale len priemerne.

C. Jones (6) – Curtis sa po zranení v dueli s Betisom (1:0) rýchlo uzdravil a na double pivotovi dobre spolupracoval so Szoboszlaiom.

Szoboszlai (6) – V 20. min výborne vo vlastnom pokutovom území zastavil akcii Nelsona.

Snažil sa kombinovať i ukazovať sa, do výraznejšej možnosti sa však nedostal.

H. Elliott (8) – V 14. min vyzval pri brejku presnou „uličkou“ ku gólu Salaha, v 34. min oblúčikom zo 17 m zasa F. Carvalha.

Harvey hral s chuťou, dobre sa pohyboval, bojoval.

V 29. min putovala lopta po osi Salah – Elliott až k Jotovi, Portugalčan ale v jasnej šanci nastrelil z 12 m len tyčku.

V druhej minúte nastavenia I. polčasu mu pri brejku odovzdal loptu Jota, mladý Angličan ale sľubnú situáciu nevyriešil dobre.

Salah (7) – V 6. min sa zo 14 m len zastreľoval. V 14. mu to už padlo, keď sa po Elliottovej uličke dobre natlačil na stred a nedal Heinovi šancu.

Mo vedel podržať loptu, bol na svojej strane nebezpečný.

Jota (7) – Priamočiary ťah na bránu, to je Diogo Jota. V 14. min bol pri akcii, na ktorej konci bol Salahov gól. V 29. min z prvej z 12 m nastrelil len bránkovú konštrukciu.

Fábio Carvalho sa teší z gólu. (foto: twitter.com)

F. Carvalho (7) – V 24. min sa 25 m od brány pekne uvoľnil, aby ho fauloval Havertz, Szoboszlai ale z priameho kopu nič nevymyslel.

O desať minút neskôr ho pekne oblúčikom v 16-ke našiel Elliott a Fábio z prvej nedal Heinovi šancu.

Portugalčan hral dobre, nelimitovaný autovou čiarou ukázal pár naozaj zaujímavých ťahov.

striedajúci

Endō (6) – V rozháranom II. polčase sa snažil držať stred poľa. V 80. min ako jediný v zápase dostal žltú kartu.

L. Stephenson (6) – Ako záložník hral opäť pravého beka a síce mal sem-tam problémy s pohyblivosťou Trossarda, miesto si napokon zastal.

Nováčik v prvom tíme The Reds Luca Stephenson (vľavo) centruje cez útočníka Arsenalu Trossarda. (foto: twitter.com)

Nyoni (6) – Šikovný mladík šiel po príchode na trávnik na hrot a tam mu to nesedí, veď je stredným záložníkom. Po prestriedaní sa dostal nižšie a na jeho hre sa to prejavilo.