Účastník saudskoarabskej Pro League Al Ettifaq láka dlhoročného kapitána Liverpoolu. Na plat, na novú príležitosť.
33-ročný (nar. 17.6. 1990) Jordan Henderson vyhral s Liverpoolom až na Európsku ligu (v 15/16 v nej skončil vo finále) všetko.
Titul v Premier League, prvý pre Liverpool v najvyššej súťaži po 30 rokoch dávame na jednu úroveň s triumfom v Lige majstrov 18/19, kde práve Hendo, ktorý dlhodobo fanúšikovský tábor The Reds delí na dve časti, najmä v pamätnej semifinálovej odvete s Barcelonou (4:0) zabral (nasleduje pre mnohých obľúbené klišé) tak, ako sa na kapitána patrí.
Pre mnohých univerzál, ale v praxi platný +/- len ako pravý stredný záložník, samozrejme, toho v LFC vyhral viac, o tom ale o čosi neskôr.
Páska mu svedčí. Podľa mnohých
J. Henderson prebral v Liverpoole kapitánsku pásku po legendárnom Stevenovi Gerrardovi v 2015, aby ho práve o dekádu staršia ikona tímu z Anfieldu „vábila na arabské chodníčky“.
V najvyššej súťaži v ostatných mesiacoch výrazne, čo sa financií týka, zreformovanej Pro League nie je aktuálne núdza o známe mená, nájdeme tu dokonca aj tie s prívlastkom top class – nech si rebríček urobí každý sám, ale na arabskom polostrove sa v 23/24 budú za loptou naháňať Hendov ešte donedávna spoluhráč Roberto Firmino, ale aj C. Ronaldo, Benzema, Kanté, R. Neves, É. Mendy, K. Koulibaly, Brožović, S. Milinković-Savić a ďalší.
Ponuka, ktorá sa pokojne v kontexte Hendersonovho veku a výkonnosti dá požadovať za životnú, istotne liverpoolskeho kapitána nenecháva hladným, skôr naopak. Ak niekto príde na sklonku kariéry s finančne lukratívnou ponukou, asi by väčšina kývla. Asi.
Jordan tak počas tréningového drilu v prípravnom kempe v Nemecku rozmýšľa aj nad tým, čo ďalej.
Super kariéra
Rodák zo Sunderlandu i odchovanec tamojšieho AFC, v ktorého farbách aj vstúpil na ligové trávniky, bol roky porovnávaný práve so Gerrardom. Tam, kde mu to herne smer Steveho úroveň (lebo to, či ono) nešlo, si Hendersonovi fanúšikovia našli iný spôsob, aby mu vzdali holt a rešpekt, samozrejme ideálne v rovine superlatívov. Hovorím, samozrejme, o líderských schopnostiach Angličana, mnohí dokonca dnes vracia, že Henderson prekonal Gerrardovu legacy a je proste lepším kapitánom.
Nech je to tak, či onak, Hendo doposiaľ strávil v Liverpoole 12 sezón a pýšiť sa môže vizitkou 492 zápasov – 33 gólov a 58 asistencií. A k tomu už spomenuté tituly v Premier League, Lige majstrov, ďalej vie aj to, aké je to vyhrať MS klubov, FA Cup, Ligový pohár, Európsky Superpohár i Community Shield.
Z hráča, ktorý pri rieku Mersey prišiel zo severu Anglicka ako chlapček, ktorého niekdajší manažér Man Utd Alex Ferguson neangažoval, lebo vyhodnotil, že pri behu zle došľapuje a bude teda často zranený, sa v Liverpoole stal hrdinom mnohých prívržencov Merseysiders, víťazom i lídrom.
A aj keď ma sem-tam časť známeho chorálu „Here’s to you, Jordan Henderson. Brendan loves you more than you will know…“ nenechávala vždy chladným, lebo som sa za roky, čo sledujem Liverpool, nestal ani fanúšikom Henda, ani tým Rodgersovým, za milióny priaznivcov po celom svete môžem povedať hlasné ĎAKUJEME! (a k tomu ironicky dodať „je už fakt načase ísť“;)