Gakpo hvězdou úvodních zápasů na EURO 2024

3
590
Cody Gakpo. (foto: twitter.com)

Cody Gakpo brankou a skvělým výkonem přispěl k výhře Oranjes proti Polsku, jak si vedli ostatní hráči Reds?

Szoboszlai jako nejmladší kapitán

V úvodní den evropského šampionátu vedl svůj tým do bojů Andy Robertson jako kapitán. Skotové však proti domácím Němcům naprosto propadli a prohráli vysoko 1:5. Robbo si dle českého serveru livesport.cz vysloužil velmi průměrnou známku 6,3.

Jako kapitán vedl svůj tým také Dominik Szoboszlai a stal se tak nejmladším kapitánem v historii EURO. Bohužel, i Maďaři proti Švýcarům propadli a prohráli 1:3. Dominik si v utkání alespoň připsal asistenci a známku 7,2, která byla nejvyšší v dresu Maďarska.

V neděli odpoledne šli do hry Nizozemci, kteří se proti Polsku docela trápili a brzy i prohrávali. Duel však dokázali v jeho závěru otočit a připsat tři body. Cody Gakpo se střelecky prosadil již v první půli, i když to bylo s velkou dávkou štěstí.

V utkání byl vyhlášení MOTM a dostal druhou nejlepší známku úvodních zápasů šampionátu, 8,9!

Virgil jako kapitán Nizozemska odehrál velmi slušný zápas a jeho výkon byl dle očekávání a toho jak jsme u něj zvyklí. Známka vysoká 7,7. Ryan Gravenberch se z lavičky do hry nedostal.

Trent tvůrcem hry

Týž den večer se na šampionátu představila také Anglie. Trent Alexander-Arnold se představil v srdci zálohy Albionu. Angličané se proti Srbsku dostali do vedení a poté hráli již víceméně údržbu, kterou by tento tým hrát neměl. Trent odehrál solidní zápas, ale mezi jeho hvězdy rozhodně nepatřil. Joe Gomez celý zápas proseděl mezi náhradníky.

Na stejném místě celých 90 minut odseděl i Ibou Konaté, který bude mít velký problém dostat se do sestavy jednoho z největších favoritů turnaje.

Včera první kolo základních skupin skončilo duelem  mezi Českem a Portugalskem. Vítězslav Jaroš se do branky dle očekávání nedostal. Diogo Jota byl prvním hráčem, který v dresu Portugalska šel na hřiště z lavičky po hodině hry. Pět minut před koncem se mu podařilo i vstřelit branku na 2:1, kterou však pro ofsajd spoluhráče VAR neuznal. Portugalci nakonec duel rozhodli v nastaveném čase.

Již dnes začíná druhé kolo bitev. A ve večerních zápasech půjdou do bojů opět naši dva kapitáni. Maďaři i Skotové musejí ve druhých zápasech svých skupin zabrat, aby zvětšili své šance na postup ze skupiny.

O víkendu pak začíná také Copa América, kde se představí několik hráčů v dresech Brazílie, Argentiny nebo Uruguaye.