Brazílie míří ve čtvrtfinále na suverénní Uruguay

0
541

Alisson Becker dalším dobrým výkonem přispěl k remíze Kanárků proti Kolumbii.

V závěrečném zápase skupiny Copa América se proti sobě postavili Alisson Becker a Luis Díaz. Spokojenější mohl být po závěrečném hvizdu kolumbijský křídelník, protože remíza 1:1 jeho týmu stačila k prvnímu místu v tabulce.

Alisson odchytal opět výborný duel a k remíze přispěl pěti dobrými zákroky.

Ve čtvrtfinále se jeho tým utká proti dosud suverénní Uruguayi, která v závěrečném duelu kontroverzně porazila domácí USA 1:0 a s devíti body ovládla skupinu.

Kolumbie narazí v nedělním čtvrtfinále na tým Panamy.

Ve skupině byla suverénní Argentina, která v posledním zápase porazila Peru 2:0 a v dalším utkání se utká s Ekvádorem.

Gakpo opět hvězdou zápasu

Nizozemsko se v osmifinále EURa postavilo Rumunsku a šlo o  nej jednoznačnější souboj. Oranjes vyhráli 3:0 o což se gólem a hlavně parádní asistencí přičinil Cody Gakpo. Jeden gól mu ještě pro ofsajd nebyl uznán.

Do utkání zasáhl i Virgil, který však i přes čisté konto byl hodnocen nejhůře z vítězného týmu. Ryan do utkání opět nezasáhl.

Dál jde i hrdý Albion, kterému však proti Slovensku zachránil zadek až v šesté minutě nastaveného času Jude Bellingham. Ten vyrovnával na 1:1, v prodloužení rozhodl jedinou brankou Kane.

Do utkání však ani Trent Alexander-Arnold ani Joe Gomez nezasáhli.

Stejně tak si nezahrál ani Ibou Konate ve vítězném duelu proti Belgii (1:0).

Diogo Jota se proti Slovinsku dostal na hřiště v 65. minutě a předvedl relativně slušný výkon. Portugalci se však nakonec k výhře potrápili až přes kopy ze značky pokutového kopu. Slovinci neproměnili ani jeden ze tří kopů a Diogo prostor nedostal.