AC Milán – LFC 1:3, hodnocení hráčů: Perfektní odpověď na sobotní blamáž

16
457

Po sobotní katastrofě hráči zareagovali výborně a na San Siru jsme po dominantním výkonu zapsali úvodní výhru v Lize Mistrů.

ACM zostava

Maignan (51. Torriani) - Calabria (69. Emerson Royal), Tomori (84. Gabbia), S. Pavlović, T. Hernández, Loftus-Cheek (69. Abraham), Y. Fofana, Reijnders, Pulišić, Morata (84. Okafor), Leão

lavička: Nava, Torriani - Okafor, Zeroli, Chukwueze, Emerson Royal, Bartesaghi, Terraciano, Gabbia, Musah, Abraham

Alisson - Alexander-Arnold (79. J. Gomez), I. Konaté, van Dijk, Tsimikas, Gravenberch, A. Mac Allister (90.+2 Endō), Szoboszlai, Salah (90.+2 Chiesa), D. Jota (68. D. Núñez), Gakpo (68. L. Díaz)

lavička: Kelleher, Jaroš - J. Gomez, Endō, D. Núñez, Chiesa, L. Díaz, C. Jones, An. Robertson, C. Bradley, Quansah, Morton

Alisson Becker  (6) – Ve třetí minutě jej křížnou střelou prostřelil Pulisic. Poté se obsadil do role diváka z první řady. Ve druhé půli při výběhu namazal soupeři. Naštěstí to bylo u autové čáry a nebezpečí nehrozilo. Jinak opět není co řešit.

Trent Alexander-Arnold (8) – Ústřední postava naší ofenzívy. Spousta útoků šla přes něj, tlačil se do dobrých pozic. Perfektně zahraný přímý kop posadil na hlavu Konatému, který srovnal zápas. Jako bonus zahrál výborně i do obrany, když se přes něj neprosadila největší hvězda domácích Leao.

Pro spoluhráče vytvořil čtyři velké šance a zkompletoval jedenáct přihrávek do poslední třetiny hřiště.

Ibrahima Konate (8) – Další dominantní výkon naší francouzské skály. Vyhrál šest soubojů, přidal pět zisků míče a jako bonus parádní hlavičkou srovnal skóre duelu. Snad mu vydrží zdraví.

Virgil van Dijk (7) – Stoperská dvojice nám funguje na maximum. Opět jistý vzadu, vyhrával souboje, Moratu do ničeho nepustil. Když viděl, že Ibou skóroval nenechal se zahanbit a přesnou hlavičkou nás poslal do vedení.

Kostas Tsimikas (6) – Kostas odehrál první utkání v základu a drobná nerozehranost na něm byla znát. Hned v úvodu utkání zbytečně prohrál souboj na útočné polovině, nechal za sebou volný prostor a domácí se dostali do vedení.

Později přidal důležitý blok na Moratu a skvěle kopnutý rohový kop na hlavu Virgila, který nás poslal do vedení.

Všetko najlepšie, Arne! Dominantný LFC otočil duel na pôde milánskeho AC a do Ligy majstrov vstúpil víťazne

Ryan Gravenberch (9) – U Ryana se letos opakuju, ale další skvělý výkon. Naprosto kontroloval hru, dozadu vyhrával souboje a naprosto přehrál hráče AC. Jako bonus přidal velmi dobré rozehrávky směrem dopředu. Za mě hráč zápasu z naší strany.

Alexis Mac Allister (8) – Alexis opět ukázal, jaký přehled ve hře má a jak dokáže kontrolovat tempo hry a měnit styl založení našich útoků. S Ryanem vytvořili dobrý střed pole, který funguje na maximum.

Cody Gakpo (8) – Cody má formu už od Eura, na hřišti však příliš prostoru u nás nedostával. Včera poprvé nakoukl do základní sestavy a hrál opravdu výborně. Na levé straně byl permanentním nebezpečím pro domácí obranu a nakonec byl i odměněn asistencí u třetí branky.

Mohamed Salah (7) – Sobota na něm nezanechala stopy. Odehrál dobrý zápas, dokázal projít soupeře 1 na 1. V první půli orazítkoval dvakrát břevno domácí branky, měl smůlu, ale celkově jej dnes můžeme určitě pochválit.

Dominik Szoboszlai (7) – Dominikovi nemůžeme upřít jeho nasazení, dobře vykrývá prostor a dostává soupeře pod tlak. Někdy však úplně zbytečně zastavuje tempo naší hry, vrací míče pod sebe místo, aby hrál nahoru.

Slot jej po víkendu kritizoval a řekl, že hráč na jeho pozici musí mít jiná čísla. Szobo na to odpověděl skvěle sehraným brejkem a gólem, kterým rozhodl zápas.

Dominik Szoboszlai sa teší z gólu v sieti milánskeho AC v zápase 1. kola ligovej fázy Championms League 24/25, ktorý Liverpool vyhral na San Sire 3:1. (foto: twitter.com)

Diogo Jota (5) – Diogo je asi hlavní kandidát na posazení na lavičku. Start sezóny mu nevyšel a ani včera jej nevylepšil. V obrovské šanci po akci Alexise selhal, další dobrou šanci mu zablokovala obrana. Utkání pro něj skončilo dvacet minut před koncem s 24 doteky míče.

Darwin Núňez (6) – Dostal dvacet minut za Jotu. Opět chtěl být vidět, i byl, ale jak je u něj klasické chyběl financí produkt.

Luis Díaz (6) – Nastoupil spolu s Darwinem, asi bych u něj do otevřenější obrany čekal více průniků.

Joe Gomez (6) – První minuty v sezóně. Za deset minut toho příliš ukázat nemohl, přinesl pár slušných zákroků.

Wataru Endõ a Federico Chiesa nehodnoceni.